LOXONE

Země původu: Rakousko

Uživatelské rozhraní a přístup: html stránky, chytrý telefon (Android, WIN mobile)

Společnost Loxone Electronics přišla na trh s velmi adaptabilním systémem LOXONE. Ten nikterak nezaostává za konkurencí ba naopak. Díky dalším nadstavbám se dá rozšířit o další komunikační sběrnice RS232, RS485, DMX, analog (0-10V), 1-Wire, atd. Tím se dostáváme k dost solidním možnostem ovládání dalších periferií.. Systém se programuje pomocí programu, který automaticky generuje záložky a pohledy v aplikaci chytrého telefonu. tím je dosažen základní přístup do systému. Je možné k systému přistupovat přes html prohlížeč, ovšem toto už je nadstandard.
Regulace topení u tohoto systému se provádí výhradně přes telefon a dotykový displej, kde se dají nastavit všechna potřebná data. To přináší nemalou úsporu, kde tímto způsobem můžeme klidně vynechat koupi drahých termostatů.
Další možností přístupu a nejčastěji používaná zařízení jsou Ipad nebo Samsung Galaxy Tab zavěšeny na stěně.
Velkým přínosem je také zakomponování IP kamery do systému Loxone a ovládání LED RGB pomocí přehledného ovladače v jedné ze záložek aplikace.
Systém umožňuje použití jakýchkoli ovladačů (vypínačů) - výrobce či designu. Umožňuje dvou i více klik a také funkci ovládání dlouhým stiskem často využívanou pro řízení stmívání. Jeden vypínač můžeme přiřadit k ovládání několika zařízení.
Loxone umí i pracovat se světelnými scénami. Není problém se zakomponováním LED a LED RGB světel. Když se vhodně zvolí kombinace těchto světelných zdrojů, jednoduchým stiskem tlačítka se pak domácnost promění do nastavené atmosféry třeba relax či pozorování TV.
Inspirujte se v následujících upoutávkách.