INELS

Země původu: Česká republika

Uživatelské rozhraní a přístup: html stránky, GSM

Společnost Elko vyvinula velmi sofistikovaný a ucelený systém INELS, který už v základu samozřejně umožňuje dálkové připojení, řízení, měření a regulaci. Dá se propojit i s ostatními periferiemi jako např. - vytápění, klimatizace, zabezpečení, venkovní žaluzie, ovládání střešních oken, venkovních rolet, garážových vrat, regulace bazénů, ovládání saun, zavlažování zahrad,atd.. Existuje velká škála různých modulů pro ovládání jak spojité (sepnout-rozsvítit) tak i dynamické (stmívání, řízené otáčky motorů). Systém (už v základu) při programování a nastavování funkcí generuje html stránku, ke které pak můžeme přistupovat běžným stolním PC. Díky této www stránce máme jednoduchý a rychlý přehled o stavech systému, kde svítí jaké světlo, kde je registrován pohyb. To vše je zobrazováno pomocí ikonek začleněných do HTML půdorysu objektu. Při použitím GSM modulu můžeme pak systém ovládat jakýmkoli mobilním telefonem, kde zasíláním předem nastavených sms zpráv můžeme odkudkoli zapnout topení, rozsvítit příjezdovou cestu, či otevřít branku. Regulace topení u tohoto systému zpočívá v přepínání topných režimů: komfort - normal - útlum a minimum. Tyto režimy mají pak programově nastavené teplotní křivky, kterým se v závislosti na čase předem nastavuje pevná teplotní hodnota. Požadovanou teplotní hodnotu, pak můžeme nastavovat pouze ručně u termostatů instalovaných u teplotních okruhů +/-3 stC (pokoje, chodby).

Společnost Elko vyvinula i sběrnicové tzv. "chytré" vypínače. Ty jsou napojeny přímo na Inels dvoudrátovou sběrnici po které komunikují s centrální jednotkou (CPU). Tyto podsvětlené ovladače nám umožňují nadstandardní fukce jako dvojitý klik, dlouhý klik a další. Tím jeden vypínač může ovládat až několik zařízení.

Inels umí i pracovat se světelnými scénami. Není problém se zakomponováním LED a RGB LED světel. Když se vhodně zvolí kombinace těchto světelných zdrojů, jednoduchým stiskem tlačítka se pak domácnost promění do nastavené atmosféry třeba relax či pozorování TV.

Je nemožné, abychom tady pomocí několika vět popsali celý tento systém, můžete využít následujících videí (30MB) k bližšímu seznámení. Veškeré otázky Vám pak rádi zodpovíme.

Na samém vrcholu pak stojí inteligentní elektroinstalace, která ještě mimo výše zmíněných funkcí umožňuje distribuci audia a videa - "INELS multimédia". Tím se systém Inels zařazuje mezi dosavadní špičky podobných systémů. Všechny periferie se pak ovládají pomocí televize a dálkového ovladače. Systém umožňuje poslech hudby nebo filmu z centrálního úložiště, pomocí dálkového ovladače a z přehledného menu na vašem televizoru se dají ovládat světla, i jiné spotřebiče či zobrazit pohledy z venkovních kamer. Doslova se tak dostáváme do říše neomezených možností. Většinu popsaných funkcí obsahuje následující upoutávka (3MB).